Kalafior Pionier

Dodano 25 lutego 2015, w Bez kategorii, przez badura.marta

kalafior-pionier-Kalafior Pionier zaliczany jest do odmian średniowczesnych, przeznaczony jest na zbiór wiosenno-letni, a także na jesienny. Daje smaczne róże o białym kolorze, które są bogate w substancje odżywcze.

Tworzy róże o gładkiej powierzchni, zwięzłe, dochodzące do około 1 kilograma. Roże są dobrze okryte liśćmi. Pochodzi prawdopodobnie z Cypru, dlatego nazywany był także kapustą cypryjską. Jest warzywem dietetycznym, łatwostrawnym, zawiera dużo wartościowych witamin i minerałów.

Zastosowanie

Nadaje się do przygotowywania różnych dań – do gotowania, smażenia, pieczenia, także do jedzenia na surowo. Może być także mrożony.

Uprawa

Przeznaczony do siewu pod osłony w okresie od marca do czerwca. Do wysadzenia do stałego gruntu w okresie od kwietnia do lipca. Należy zachować rozstawę około 60×40 centymetrów. Zbiory, zależnie od miesiąca zasadzenia, przypadają na okres od lipca do października. Wymaga dobrego nasłonecznienia, a także dostępu do wody. Najlepiej rośnie na glebach próchniczych, cięższych.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>