Marchew Koral

Dodano 25 lutego 2015, w Bez kategorii, przez badura.marta

marchew-koralMarchew Koral jest zaliczana do odmian późnych i wykazuje wysoką plenność – daje duży plon doskonałej jakości. Nadaje się do długiego przechowywania. Wykazuje małą zdolność do kumulowania azotanów.

Odmiana jest wyjątkowo plenna, daje korzenie stożkowo-walcowe o długości 18-20 centymetrów w kolorze ciemnopomarańczowym, które mają gładką powierzchnię, bez zazielenień. Zawiera dużo karotenów i cukrów.

Zastosowanie

Marchew Koral najlepiej nadaje się do przygotowywania soków, a także na plastry i krajanki. Jest jedną z odmian, które mogą być przechowywane przez długi czas bez utraty swoich właściwości.

Uprawa

Odmiana jest późna. Wysiew nasion należy wykonać bezpośrednio do gruntu w okresie od kwietnia do maja, najlepiej niezbyt rzadko na głębokości 3 centymetrów, zachowując rozstaw rzędów co 30-45 centymetrów. W przypadku zbyt gęstych wschodów należy je przerwać na odległość 5-8 centymetrów. Zbiory zależnie od miesiąca wysiania od sierpnia do października. Marchew Koral najbardziej lubi ziemię dobrze uprawioną i lekką.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>