Marchew Rainbow F1

Dodano 25 lutego 2015, w Bez kategorii, przez badura.marta

Marchew Rainbow F1 to wyjątkowa odmiana tworząca korzenie w różnych kolorach. Dzięki krótkiemu okresowi wegetacji bardzo dobrze nadaje się zarówno na zbiór letni, ja i na jesienny. Plony nadają się do dłuższego przechowywania.

Tęczowe korzenie odmiany Marchew Rainbow F1 są jej najważniejszym atutem – oprócz pomarańczowych tworzy ona również korzenie żółte czy w kolorze prawie białym. Korzenie są długie, gładkie, w kształcie walcowatym i lekko stożkowym.

Zastosowanie

Marchew Rainbow F1 doskonale nadaje się do przygotowywania efektownych dań dzięki swojemu niecodziennemu kolorowi. Może być spożywana także bezpośrednio. Dobrze znosi przechowywanie.

Uprawa

Na wczesny zbiór należy wysiać nasiona bezpośrednio do gruntu w listopadzie lub wczesną wiosną od marca do kwietnia. Na zbiór jesienny można siać ją aż do końca czerwca. Siew na przełomie czerwca i lipca pozwala na uzyskanie plonu do zimowego przechowania. Rozstawa zalecana to około 30×5 centymetrów z głębokością siewu 2-3 centymetrów. Najlepiej rośnie na ziemiach lekkich, w drugim roku nawożonych obornikiem.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>